ОП „Чистота“ е сред най-критикуваните общински предприятия в социалните мрежи

Всеки ден в социалните мрежи граждани публикуват снимки на замърсени райони в Пловдив, препълнени контейнери и незаконни сметища

За поддържането на чистотата в града отговаря ОП „Чистота“, но от многобройните сигнали и публикации остава впечатлението, че предприятието не успява да изпълнява ефективно задълженията си. Дали причината е в недостатъчно добро управление, недостиг на ресурси или в нарастващото население на Пловдив, е въпрос, който изисква анализ. Факт е обаче, че в различни части на града продължават да се натрупват отпадъци, а проблемът с чистотата остава видим.

В редакцията ни постъпи сигнал от бивш служител на ОП „Чистота“, в който се отправят твърдения за организаторката, отговаряща за район „Северен“. По думите на подателя тя използва служебен автомобил и за лични нужди, а ръководството на предприятието не упражнява достатъчен контрол върху изпълнението на служебните ѝ задължения.

Към сигнала са приложени и снимки, направени под моста на „Адата“, на които се виждат образували се незаконни сметища.

На фона на нарастващото обществено недоволство проблемите с чистотата се превръщат в поредното предизвикателство пред общинската администрация. Ако липсват навременни мерки и ефективен контрол, съществува риск замърсената градска среда да се задълбочи, а последиците да бъдат понесени най-вече от жителите на Пловдив – както по отношение на качеството на живот, така и на общественото здраве.

Присъединете се към нашата общност в Telegram ТУК  https://t.me/krasivplovdiv

Споделете с приятелите си
Ако харесвате нашата медия, подкрепете ни

Коментари

Има 0 коментара за статията

Напишете коментар

За да добавяте коментари е необходимо да се впишете в системата
ВХОД